1. Головна
 2. /
 3. Новини
 4. /
 5. Міжнародний день чаю

Міжнародний день чаю

   Кажуть, чай – це завжди хороша ідея, а сьогодні – тим паче! 15 грудня відзначають Міжнародний день чаю. Чай – це напій, без якого неможливо уявити жодного дня: його п'ють на сніданок, обід, вечерю і в перервах між прийомами їжі. Наші третьокласники сьогодні влаштували свято в рамках місячника «Бути здоровим – класно!». Чаювання річ цікава, весела! Як завжди фотозвіт!!!!
Цікаві факти про чай
* У Стародавньому Китаї вважалося необхідним настоювати чай, щонайменше рік.
*  У 1904 році Річард Блечінден ввів таке поняття, як охолоджений чай. У США з того часу у вигляді готового охолодженого напою продається до 80% чаю.
  Чай містить весь комплекс вітамінів. Основний з них – Р.

* Як ви думаєте, в якому напої вчені виявили більше кофеїну: в чаї чи каві? Виявляється, в чаї його більше. Чайний кофеїн, так званий теїн, впливає на організм набагато м’якше, ніж його кавовий «родич».
* Всі різновиди чаю діляться на такі категорії: чорний, зелений, червоний, жовтий. Колір є зовнішнім відображенням біохімічних якостей чайного листа.
* В зеленому чаї міститься на 50% більше вітаміну C, ніж в чорному.

* Чайний пакетик був винайдений в 1904 році, день народження цього винаходу – 1-е вересня.
* В Англії прийнято наливати в чашку спочатку молоко, а потім чай. Такий спосіб приготування називається чаєм по-англійськи.
* Перша згадка про використання чаю відноситься до 4-го століття нашої ери.
* А чи знаєте ви, що в японській мові для таких понять, як «чай» і «вія», використовується одне і те ж слово. В Японії існує легенда, яка свідчить про те, що чайне дерево виросло нібито з вій молодого Будди. Для того, щоб не спати під час нічних церемоній, Будда відрізав собі повіки і закопав їх у землю, з якого проросло чайне дерево.
* У Давнину шукачі еліксиру молодості вважали чай необхідним його компонентом.
* Щоденно у всьому світі випивається 3 мільярди чашок чаю.
* Використавшу заварку можна використовувати в якості абсорбенту запахів в холодильнику.
* Приготування чаю відбувається в п’ять етапів: верхні листки і квітки збирають вручну, їх залишають на добу підсохнути. Листя прокочують між металевими валками, для того, щоб поліпшити ароматичні та смакові якості майбутнього напою, після їх залишають на відкритому повітрі для окислення. Листя нагрівають, щоб видалити залишки вологи…

Залишити коментар

Людям із порушенням зору