1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. До 80-річчя трагедії Бабиного...

До 80-річчя трагедії Бабиного Яру

Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю Ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар.
Д. Павличко

 Бабин Яр… Полюс нелюдськості… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. За два дні 29-30 вересня 1941 р. розстріляли в цьому яру 33 771 особу – практично все єврейське населення Києва. Загальна ж кількість жертв за час окупації сягнула близько 200 тисяч.

Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.

До 80- річчя трагедії Бабиного Яру в закладі  було проведено наступні  заходи:

Урок пам’яті «Бабин Яр», виховна година «Бабин Яр – це наша незагойна рана»,урок реквієм Запали свічку пам’яті, виховна година «Історія і трагедія Бабиного Яру», виховна година «Бабин Яр – символ Голокосту», презентація до 80-річчя  пам’яті жертв Бабиного Яру, виховна година «Урок пам’яті жертв Бабиного Яру»,перегляд та обговорення фільму «Хлопчик у смугастій піжамі»,виховна година «Бабин Яр – найбільша трагедія проти людства», виховна година  «Бабин Яр: без права на забуття»,інформаційна хвилинка з нагоди 80-річчя  пам’яті жертв Бабиного Яру, виховна година «Бабин Яр – трагедія народу України», виховна година  «Бабин Яр: без права на забуття», історичний екскурс «Трагедія Бабиного Яру», година – реквієм «Похмура безодня» ( пам’яті жертв Бабиного Яру).

 Історія Бабиного Яру – страшна і повчальна. Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом. Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати всю правду про одну з найбільших трагедій людства, щоб не повторити його помилок.

Людям із порушенням зору