1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. «Матусина вишиванка»

«Матусина вишиванка»

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родина реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. Тому недаремно українці відзначають  День вишиванки — всеукраїнське свято. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.

Саме 20 травня цьогоріч відзначається День вишиванки. У цей день кожен українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, в університет, школу  чи садочок. 

Із знання свого родоводу, історії рідного краю починається людина. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, добре слово сусіда – все це родовідна пам’ять, наша історія, наші символи. За допомогою вишивки звичайний шматок домотканого полотна перетворювався у витвір мистецтва.

У травні 2021 року в нашій школі проходив флешмоб «Матусина вишиванка», під час якого учні зробили яскраві світлини майстринь села Хрестівка у вишиванках та з вишиванням. До сучасних були додані й архівні фото.

Людям із порушенням зору