1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Міжнародний день боротьби за...

Міжнародний день боротьби за скасування рабства

   Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. 

   З метою застерегти юнаків і дівчат від небезпечних ілюзій розбагатіти на заробітках за кордоном, попередити про особливу небезпеку, що чекає на дівчат і жінок, які виїжджають за кордон на роботу чи за шлюбним оголошенням, підвищити рівень правових знань дітей в закладі проведено ряд заходів спрямованих на формування уявлень про торгівлю людьми, розвиток навичок безпечної поведінки та підвищення правових знань учнів.

    Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми.  Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі. Все це і багато інших форм рабства порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.   

Людям із порушенням зору